Nocując w Górach Stołowych należy zobaczyć o przede wszytkim piękny Park Narodowy oraz niespotykane formy skalne. Teren gór pokrywają piękne zielone lasy a także niezwykłe osobliwości przyrodnicze: Skalne Grzyby, Białe Skały, Skały Radkowskie, Błędne Skały oraz najwyższy górujący szczyt o formie stołu - Szczeliniec (919 m n.p.m.).

szc1                    st3

Błędne Skały są wspaniałą atrakcją dla turystów - to rezerwat przyrody na obszarze ok 21 hektarów z pięknymi formami skalnymi. Formy te mają kształt wielkich bloków wspartych na zwężających się ku dołowi kolumnach. Porozdzielane są licznymi, krzyżującymi się szczelinami tworząc w ten sposób labirynt skalny.

st33                                                           st2

 

"Szczeliniec Wielki" (919 m n.p.m) to rezerwat krajobrazowy na olbrzymim terenie 50 hektarów. Jest najwyższym szczytem Gór Stołowch. Na szczycie znajdują się ogromne labirynty skalne złożone ze skałek stojących na kilku poziomach o ciekawych i niesamowitych kształtach. Pomiędzy skałami ciągną się głębokie i długie szczeliny. Na szczycie są dwa punkty widokowe z rozciągającym się pięknym krajobrazem okolic.

fb      cc